Mesiad Merter Moda 2013
  Organizasyon  » Defile

PRODUCTION : BG AJANS
PRODUCER : MURAT ÖZSÜMER
DIRECTOR : EMRAH ESEN
CHOREOGRAPY : BG AJANS
PR : CAĞDAS KARASU
ART DIRECTOR : SERKAN DUMAN
SUPERVİSOR : TARIK GÜNDOGU
CASTING : SEHRİ KİREZCİ
TECHNICAL SUPPORT : YALCIN ÇELİK
BACKSTAGE MANAGEMENT : BG AJANS
PHOTOGRAPHER : SERTAN ÖKSÜZ
PHOTOGRAPHIC ASSISTANT : SELCUK DEMİRCAN
HAIR&MAKE-UP : MEHMET YILDIRIM 


Merter Sanayici ve İş adamları derneği(MESİAD), tarafından gerçekleştirilen “MESİAD 2013 Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması”na 12üniversiteden 46genç tasarımcı katıldı. Yarışmaya katılan tasarımcıların çalışmaları sektörün duayenleri Barbaros Şansal, Gamze Saraçoğlu, Çiğdem Akın, Günseli Türkay, Başak Gürsoy, Özgür Masur, Simay Bülbül gibi ünlü tasarımcıların yanı sıra; İTHİB, İHKİB, TİM ve MESİAD üyelerinden oluşan özel jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirmeye katılan 46 genç tasarımcı arasından Mimar Sinan GSF. öğrencisi KARDELEN ERÇELİK 3. Olurken; İstanbul Ticaret Üniversitesinden ÖZGE GÜVEN 2. ve Marmara Üniversitesi öğrencisi KÜBRA KARAMANOĞLU 1. oldu. “MESİAD Tekstil ve Moda Tasarımı Yarışmasında” ilk üç’te yer alan genç tasarımcıların koleksiyonları ve dereceye giren 12 yarışmacının koleksiyonları; 1-2 Ekim tarihinde düzenlenen “Merter 2013 Moda” etkinliklerinde düzenlenen defile ile podyumdaki yerlerin aldılar.

 

MESİAD’ın Yeni Dönem Hedefi “Merter’i Yeniden Moda Merkezi” Yapmak.

 

MESİAD Tarafından Gerçekleştirilen “Merter 2013 Moda” etkinlikleri için MESİAD başkanı Halit Tuna: “Moda,  aslında imaj demektir. Ve Merter’in de modanın kalbi olarak konumlanması için imaja ihtiyacı vardır. Bunun için ilk önce kentsel dönüşüme önem vereceğiz ve içten dışa doğru değişimi benimseyeceğiz. Hedefimize doğru ulaşmak için gereken adımları belirledik. İlk etapta 6 sokağımız trafiğe kapatılarak restorasyona alınacak. Daha sonra ana caddelerde bulunan mağazaları da imaj çalışmasına dahil edeceğiz. Merter’i, modanın kalbinin attığı yer olarak sadece toptan satış, kumaş ve aksesuar olarak değil; bir açık hava alış veriş merkezi haline getireceğiz. Merter Türk tekstil dünyasının en büyük atar damarıdır. Bugün 7bin firması ve 45bine yakın istihdamı ile büyük bir moda endüstrisidir. İhracatın 4-6milyar dolarını ve tekstil ile hazır giyim ticari hacminin 5-7milyar dolarını kendi başına üstlenmiştir. Moda ile ilgili her unsur, hazır giyimin her aşaması her malzemesi Merter’den temin edilir. Sektörümüzün bir diğer önem verdiği ve ihtiyacı olan konu eğitimdir. Bu konuda MESİAD olarak bölgemizdeki meslek okulları ile irtibata geçtik. Burada öğrenimi sürdüren genç modelist ve stilistlerimiz için ayrı sınıflar oluşturulması, onların bir tasarımı oluştururken kumaşından aksesuarına ve işin lojistik alanına kadar tam donanımlı olmaları için müfredat oluşturmayı hedefledik. Üniversitelerimizle gerçekleştirdiğimiz “MESİAD Tekstil ve Moda Tasarım Yarışması” ile de üniversitelerimizin tasarım bölümleri için aynı işbirliklerimiz olacak. İki gündür yağan yağmur ve soğuk havaya rağmen etkinliğimizi gerçekleştirdik ve tüm Merterlilere armağan ettik. ” açıklamasında bulundu.

 

MESİAD, “Merter 2013 Moda” ile Merter Selvi Sokağa Dev Podyum Kurdu…

 

“Merter 2013 Moda” etkinlikleri için Merter’in en görkemli caddesinde yer alan Selvi sokak tamamen kapatılarak dev bir podyuma çevrildi. Tekstil ve Moda Tasarımı yarışmasında dereceye giren genç modacıların tasarımları 1 Ekim tarihinde sahnedeki yerini aldı. Selvi sokakta kurulan “Merter 2013 Moda” etkinliğinin 2. Günü olan 2 Ekim’de ise ünlü markaların koleksiyonları sunuldu. “Merter 2013 Moda” etkinliğinde desteklerinden dolayı İHKİB Başkanı İsmail Gülle’ye, İTKİB başkanı Hikmet Tanrıverdi’ye, Güngören Belediye başkanı Şakir Yücel Karaman’a ve Güngören Kaymakamı Zafer Orhan’a teşekkür plaketi sunuldu.

 

“Merter 2013 Moda” organizasyonu ile açık havada dev podyum, kulis, defile öncesi kokteyl prolange ve after party ile moda gerçek yeri Merter’e dönüşünü kutladı.


Sosyal Medya'da Paylaş

BG Ajans © Tüm Hakları Saklıdır. 2014
Content
Oyuncu ve Model Başvurusu

Başvurularınız mankenlik, fotomodellik, reklam ve dizi oyunculuğu dallarında değerlendirilecektir.